joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

26 maja 2018r. na stadionie sportowym w Bogatyni przy ul. Białogórskiej 160 przedszkolaków z 8 przedszkoli miasta i gminy Bogatynia wzięło udział w XI Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Najmłodsi sportowcy naszej gminy w wieku od 4 do 7 lat wystartowali w 3 konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 40 metrów, rzut piłeczką, skok w dal. W przerwach między konkurencjami dzieci bawiły się na zamkach dmuchanych przy konkurencjach rekreacyjnych oraz przy stanowiskach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Sportowe GLADIATOR i Football Academy.

 

Miejsca uzyskane przez każde przedszkole miały wymiar jedynie symboliczny, bowiem wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami olimpiady, każdy przedszkolak otrzymał złoty medal, dyplom i nagrodę w postaci pamiątkowej czapeczki, a przedszkola wspaniałe puchary i nagrody rzeczowe.

Otwarcie olimpiady było bardzo uroczyste, spod Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni wybiegła specjalnie przygotowana na tą okazję sztafeta lekkoatletów z klubu MKS Szerszeń Bogatynia oraz reprezentant Stowarzyszenia Sportowego Gladiator, a zarazem Radny MiG Filip Barbachowski niosąc płomień olimpijski, z którym wbiegli na stadion sportowy OSiR wraz z reprezentacja w postaci 4 przedszkolaków. Sztafetę przywitali nasi wspaniali młodzi sportowcy, rodzice, opiekunowie oraz dyrektorzy przedszkoli.

Po tej doniosłej chwili Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Andrzej Grzmielewicz i Zastępca Burmistrza Pan Konrad Wysocki oraz Dyrektor OSiR Andrzej Rogojsza uroczyście otworzył olimpiadę życząc sportowcom wspaniałych wyników i przede wszystkim niezapomnianych wrażeń, po czym wspólnie z dziećmi wypuścili w niebo morze kolorowych balonów i rozpoczęto zawody.

Jak zawsze nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali wykwalifikowani sędziowie, a nad bezpieczeństwem dzieci kadra pedagogów i zespół ratownictwa medycznego. Wszystkie przedszkolaki bardzo dzielnie się spisały rewelacyjnie radząc sobie z wszystkimi przygotowanymi konkurencjami, na pewno wielu z nich wyrośnie w przyszłości na wspaniałych sportowców i będą przynosić chlubę swoim szkołom i naszej gminie.

Dziękujemy dyrektorom oraz opiekunom przedszkoli za pomoc i zaangażowanie, a wszystkim najmłodszym sportowcom naszej gminy za wspaniałą sportową rywalizację, gratulujemy wyników i życzymy wielu sukcesów sportowych w przyszłości.

Więcej zdjęć w GALERII