joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW „Na Wspólnej Drodze”

W sobotę 26 maja 2018r. na Styku Trzech Granic odbyła się „Międzynarodowa Olimpiada Przedszkolaków” będąca częścią międzynarodowego festynu „Na Wspólnej Drodze”.

W zawodach sportowo-rekreacyjnych wzięły udział dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 4 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 5 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 6 w Bogatyni, oraz nasi koledzy z Niemiec i Czech.

 

Pogoda była piękna, otwarcie Olimpiady było bardzo uroczyste. Najpierw przedstawiciele przygranicznych miast złożyli kwiaty pod pomnikiem, następnie Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pani Monika Oleksak zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej sportowej zabawy i rywalizacji w duchu „Fair Play”. Każde przedszkole wystartowało w pięciu konkurencjach: rzutach do celu , strzałach na bramkę, skoki w workach, przejście przez tunel, tor przeszkód. Szóstą dodatkową stacją było Stowarzyszenie Sportowe GLADIATOR, przy którym dzieci mogły sprawdzić swoje siły wykonując Spacer Farmera. Do końcowej klasyfikacji liczył się wynik całej drużyny, choć punkty i miejsca miały znaczenie tylko symboliczne. Każdy uczestnik był bowiem zwycięzcą Olimpiady i otrzymał złoty medal. Liczyła się przede wszystkim wspólna zabawa.

Po około 1,5 godzinnych zmaganiach „małych sportowców” rozpoczęła się  ceremonia zakończenia „Międzynarodowej Olimpiady Przedszkolaków”. Przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, a uczestnicy złote medale.

Dziękujemy dyrektorom oraz opiekunom przedszkoli za pomoc i zaangażowanie, rodzicom za liczne przybycie i głośny doping swoich pociech, a wszystkim przedszkolakom za wspaniałą rywalizację.

Więcej zdjęć w GALERII