joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

13 czerwca 2019r. na stadionie sportowym w Bogatyni przy ul. Białogórskiej 160 przedszkolaków z 8 przedszkoli miasta i gminy Bogatynia wzięło udział w XII Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Najmłodsi sportowcy naszej gminy w wieku od 4 do 7 lat wystartowali w 3 konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 40 metrów, rzut piłeczką, skok w dal. W przerwach między konkurencjami dzieci bawiły się przy stanowisku zorganizowanym przez Football Academy.

Miejsca uzyskane przez każde przedszkole miały wymiar jedynie symboliczny, bowiem wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami olimpiady, każdy przedszkolak otrzymał złoty medal, dyplom i nagrodę w postaci pamiątkowego kubeczka, a przedszkola wspaniałe nagrody rzeczowe.

Otwarcie olimpiady było bardzo uroczyste, spod bramy przy ul. Białogórskiej 28 wybiegła specjalnie przygotowana na tą okazję sztafeta lekkoatletów z klubu MKS Szerszeń Bogatynia wraz z reprezentacja w postaci 3 przedszkolaków. Sztafetę przywitali nasi wspaniali młodzi sportowcy, rodzice, opiekunowie oraz dyrektorzy przedszkoli.

Po tej doniosłej chwili Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Wojciech Błasiak i Zastępca Burmistrza Pani Bożena Wojciechowska oraz Dyrektor OSiR Pan Adam Ignatowicz uroczyście otworzył olimpiadę życząc sportowcom wspaniałych wyników i przede wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Jak zawsze nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali wykwalifikowani sędziowie, a nad bezpieczeństwem dzieci kadra pedagogów i zespół ratownictwa medycznego. Wszystkie przedszkolaki bardzo dzielnie się spisały rewelacyjnie radząc sobie z wszystkimi przygotowanymi konkurencjami, na pewno wielu z nich wyrośnie w przyszłości na wspaniałych sportowców i będą przynosić chlubę swoim szkołom i naszej gminie.

Dziękujemy dyrektorom oraz opiekunom przedszkoli za pomoc i zaangażowanie, a wszystkim najmłodszym sportowcom naszej gminy za wspaniałą sportową rywalizację, gratulujemy wyników i życzymy wielu sukcesów sportowych w przyszłości.