joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

Relacja z VI Rajdu rowerowego pod pomnik Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Działoszynie

Członkowie „Bog – Tur”, tradycyjnie kończą sezon rowerowy, organizując już po raz VI rajd rowerowy pod pomnik Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, koło kościoła w Działoszynie, gdzie Ks. Jerzy miał mszę prymicyjną. 32 drugą wycieczkę w sezonie 2017, zaplanowaliśmy w przeddzień męczeńskiej śmierci Ks. Jerzego. Wyjazd dużej 32 osobowej grupy miłośników jazdy na rowerze, tradycyjnie spod U M i G w ciepłą (jak na tą porę roku) sobotę 14-10-2017. Jedziemy przez Czechy tj. Heřmanice, Kunratice do Višňovej gdzie część grupy, pojechała na skróty, „zieloną” granicą przez nieistniejącą wioskę Wigańcice i dalej przez Wyszków do Działoszyna. Pozostali (liczniejsi) pojechali serpentyną do Andělki i szutrową ścieżką rowerową  wjechaliśmy do Polski.

Jedziemy przez Lutogniewice, Krzewinę, Bratków do kościoła w Działoszynie. Wspólnie z Ks. Proboszczem, odmówiliśmy modlitwę ku czci Ks. Jerzego Popiełuszki a następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Ks. Jerzego, który został postawiony 6 lat temu, koło kościoła. Na pamiątkę tego rajdu, wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe broszki i wlepki, również i Ks. Proboszcz je otrzymał. Wracamy do Bogatyni grupkami dla naszego bezpieczeństwa, jako iż jedziemy główną drogą, w sumie przejechaliśmy ponad 40 km.

Serdeczne podziękowania sponsorom, związkom zawodowym: NSZZ „Solidarność” KWB „Turów”, NSZZ „Solidarność” EL „Turów”, ZZ PET EL „Turów”, NSZZ „Solidarność-80” KWB „Turów”.  W naszym rajdzie jak co roku, uczestniczył vice-przewodniczący NSZZ „Solidarność-80” Piotr Kubiś, DZIĘKUJEMY.

Również duże podziękowania, organizatorom VI Rajdu tj. Stanisławowi Turczyńskiemu, Urszuli Gizie, Eugeniuszowi Kubicy, Renacie Czarnojańczyki i wielu, wielu innym.

Do zobaczenia na trasach rowerowych w sezonie 2018.

Relacja Sławomir Kałka

Zdjęcia Janusz Baranowski

Więcej zdjęć w GALERII