joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

Rozpoczęcie sezonu rowerowego „Bog – Tur” w 2018 r

W piękną, słoneczną sobotę 07-04-2018, miłośnicy dwóch kółek z Sekcji Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur” przy O S i R, rozpoczęli sezon rowerowy. Jako iż jazda bez celu nas nie kręci, więc zaplanowaliśmy w 2018 r. wycieczki rowerowe „Miasta i Rynki” do 23 miast w Polsce (9), Czechach (7) i Niemczech (8). Pierwszym miejsce do którego udaliśmy się to Zawidów, miasto w powiecie Zgorzeleckim, zlokalizowane na pogórzu Izerskim 247 m n.p.m. Prawa miejskie uzyskał w 1369 r. i był prężnym ośrodkiem przemysłu tkackiego, graniczy z Czeskimi Habarticami (byłe przejście graniczne) a do Niemiec jest ok. 12 km.

Miejsce startu, tradycyjnie U M i G, godzina 09:00, wyjazd 25 osobowej grupy, żeńsko-męskiej do Czech: Heřmanice i dalej min Kunratice (w których zauważyliśmy bociany, już przyleciały), Višňova, Pertoltice, Habartice i Polski rynek Zawidowski. Po uzupełnieniu płynów i krótkim posileniu się prowadzący wycieczkę Stanisław Nieradko, potwierdził naszą obecność na I Rynku z całej listy. Wracamy częściowo inną drogą, przez Ostróżno, „zieloną granicę” do Czeskich Cěrnousy, później Višňova, Kunratice, Heřmanice i już jesteśmy w Bogatyni. Trasa tradycyjnie pofałdowana (tu nie ma innej) licząca ok. 46 km.

Pozostało jeszcze do zwiedzenia 22 miasta i rynki.

Specjalne podziękowania dla organizatora i prowadzącego wycieczkę, Stanisława Nieradki oraz zamykającego nasz mini peleton Lesława Kępskiego.

Relacja Sławomir Kałka

Zdjęcia Stanisław Nieradko i Sławomir Kałka

Więcej zdjęć w GALERII