joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

„Bog – Tur”, uczestniczy w XVIII, rajdzie pieszym i rowerowym „3 dni – 3 kraje – 3 wędrówki”.

Już po raz XVIII, oddział P T S M z Lubania, zorganizował rajd pieszy i rowerowy w dniu 27-04-2018, udział w nim wzięło udział 17 członków „Bog – Tur”.  Przy Lubańskim M O S i R, start międzynarodowej pieszej ekipy na różnych dystansach min: 6, 10, 15 km ( nasi wybrali trasę 15 km) a wśród nich do maratonu (42 km) wystartował nasz kolega Staszek Nieradko. Miłośnicy dwóch kółek o napędzie własnym, wybrali dłuższy dystans bo 50 km.
Po pobraniu kart startowych, bonów  na posiłek i broszki okolicznościowej, wniesienia opłaty za uczestnictwo (14 zł-piesi, 15 zł rowerzyści), czekamy na przyjaciół z Siekierczyńskiego klubu rowerowego „Orzeł”.

Okazało się iż dołączyli do nas: rowerzyści z Leśnej oraz prezes klubu rowerowego z Gryfowa Śląskiego. Wspólnie, wyjechaliśmy ok. godziny 09:00 na trasę, prowadzeni przez kolegów Piotra i Edwarda z „Orła” oraz małżeństwa z Leśnej. Jedziemy do Zaręby, koło zakładu karnego, zobaczyć jeziora po wyrobiskach bazaltowych, następnie przez Wielki Lubański Las, drogą szutrową do Leśnej. Zwiedzamy wykute, przez więźniów w skałach sztolnie w latach 1944-1945. Dalszym celem są: zamek Czocha, jeziora Leśniańskie i Złotnickie, obowiązkowy przejazd przez tamę do odnowionego zamku Rajsko, pięknie odrestaurowany a będący a ruinie BRAWO. Ścieżki asfaltowe, które wiodą, pod górkę i z górki i tak na zmianę, opasują te dwa jeziora. Po powrocie do Lubania, podjazd do restauracji „Zaułek” na ciepły posiłek, później, powrót na miejsce startu, gdzie żegnamy się z towarzyszami rajdu rowerowego. W sobotę 28-04 i niedzielę 29-04 dalszy ciąg rajdu pieszego ale tym razem w Novym Měście (Czechy) i Olbersdorfie (Niemcy).Dziękujemy organizatorom P. Sławińskim za wytyczenie, bardzo ciekawej i bezpiecznej trasy rowerowej,  wiodącej, bocznymi drogami i leśnymi ścieżkami oraz naszym przewodnikom: Edwardowi, Piotrowi i małżeństwu z Leśnej.
Relacja i zdjęcia Sławomir Kałka


Więcej zdjęć w GALERII