taekwondo

szerszen

Bog-tur

2 złota i 1 brąz dla badmintonistów z bogatyńskiej „Trójki”.

Bogaty w sukcesy tydzień zaliczyli młodzi badmintoniści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni. W zakończonych Drużynowych Mistrzostwach Województwa zdobyli 3 medale w tym aż 2 złote.

Na finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie (taka jest pełna nazwa tych zawodów dla klas 7-8), które odbyły się 27 listopada we wrocławskiej hali sportowej Hasta La Vista, reprezentacja SP 3 Bogatynia zdobyła złoty medal. W składzie zwycięskiej drużyny zagrali: Kacper Krawczyk, Wojciech Pająk i Łukasz Medycki.

Kolejne medale przywieźli nasi młodsi zawodnicy i zawodniczki. Dwa dni później, 29 listopada odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych klas 4-6 pod nazwą „ Wojewódzki Finał Igrzysk Dzieci w Badmintonie”.

Drużyna dziewcząt poszła w ślady starszych kolegów i także zdobyła złoty medal. Nasze złote dziewczyny zagrały w składzie : Oliwia Grass, Hanna Krawczyk i Hanna Gorczyca.

Miłą niespodziankę sprawili także chłopcy grający w tej kategorii wiekowej, którzy zdobyli brązowe medale.

Drużyna chłopców zagrała w składzie : Mikołaj Zdybel, Borys Remian, Krzysztof Soroczyński.

Opiekunami i trenerami zawodników są Jakub Zdybel i Stanisław Nowak.

Zwycięskie drużyny: chłopców (klasy 7-8) oraz dziewcząt (klasy 4-6) zagrają w przyszłym roku w marcu w Białymstoku w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za dobry występ.