joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

Awans Football Academy Bogatynia do Ligi Okręgowej Młodzików

Już po niespełna roku od zgłoszenia drużyny UKS FA Bogatynia do rozgrywek Ligi Młodzików uzyskała ona awans do wyższej klasy rozgrywkowej tj. Ligi Okręgowej. Droga do tego sukcesu pisała się już od prawie 7 lat. Zaczynając od rozgrywek:

-       Turnieje Skrzatów – lata 2013 – 2014,

-       Liga Żaków – latach lata 2014 – 2016,

-       Liga Orlików – lata 2016 – 2018 (w 2018 roku ta drużyna wywalczyła awans do Finału Okręgu Jeleniogórskiego Ligi Orlików),

-       Liga Terenowa Młodzików – sezon 2018 – 2019,

w każdym z wymienionych powyżej okresów do drużyny prowadzonej przez trenera Wojciecha Walczaka dołączały kolejne osoby i tak budował się obecny skład mistrzowskich Młodzików. Awans jest sukcesem całej drużyny, która występowała w następującym składzie: Patrycja Rybska, Bartosz Urbanowicz, Szymon Figura, Maciek Górski, Nikodem Kamiński, Dawid Kurantowicz, Igor Harasny, Kordian Richter, Damian Soszyński, Wiktor Wasilewski, Filip Majewski, Maciek Suszczyński, Wojtek Laga, Igor Smolarek, Miłosz Fryszer, Hubert Tobiasz

Systematyczna praca zawodników na treningach, oraz duże zaangażowanie trenerów  w latach poprzedzających ten awans, dały drużynie solidne fundamenty rozwoju oraz dobre wyszkolenie techniczne. Należy dodać, że drużyna uzyskała awans grając w większości dziećmi z rocznika młodzika młodszego i orlika co daje dobrą perspektywę na kolejny rok gry ponieważ z tej drużyny odchodzi tylko dwóch zawodników.

Mając na uwadze to, że prawdopodobnie drużyna młodzików Granicy Bogatynia spadnie z klasy okręgowej będziemy jedyną drużyną z naszego Miasta i Gminy grającą na tym szczeblu rozgrywek. Liczymy na to, że będziemy godnie reprezentować Bogatynie w tych rozgrywkach.