joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

Trzy FINAŁY Mistrzostw Polski dla UKS Patomswim Bogatynia

Po raz pierwszy w historii bogatyńskiego pływania zawodnicy UKS Patomswim uczestniczyli w centralnych Mistrzostwach Polski 15 latków, które odbyły się w dniach 6-9.03.2015r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nowoczesny obiekt „Rawszczyzna” zgromadził w ciągu trzech dni rywalizacji 527 zawodników ze 130 klubów z całego kraju.

 

Na tych najbardziej prestiżowych zawodach pływackich w Polsce klub reprezentowały: Olga Szczotka, Kamila Ślązak i Roksana Prądzyńska. Wychowanki bogatyńskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego podjęły rywalizację na wybranych konkurencjach i dystansach z najlepszymi pływakami w kraju. Poziom zawodów był niezwykle wysoki o czym świadczą dwa nowe rekordy Polski poprawione po 10 latach. Ponadto zawodnicy zajmujący podium w poszczególnych stylach niejednokrotnie uzyskiwali  wyniki, które dawałyby możliwość wejścia do finałów w rocznikach starszych.

Zawody  rozpoczęły się w piątek od  porannych kwalifikacji, na których Olga Szczotka z wynikiem 27,45 dostała się do finału A na 50m stylem dowolnym, pokonując blisko 110 zawodniczek. Na oficjalnym otwarciu zawodów, które odbyło się tuż przed finałem królewskiego sprintu, wciągnięto Flagę Narodową oraz zagrano Mazurka Dąbrowskiego.  Zawodniczki w serii finałowej ustawiły się na słupkach, a spiker wyczytywał każdego z imienia i nazwiska oraz barwy klubowe. Gdy jeszcze ciarki przechodziły po ciele ze wzruszenia, najszybsze w kraju zawodniczki już ruszyły. Wychowanka Uczniowskiego Klubu Sportowego w niesamowicie szybkim wyścigu finałowym poprawiła czas kwalifikacji uzyskując 27,18 i ostatecznie zajmując bardzo dobre VI miejsce, zostawiając przy okazji w tyle inne zawodniczki z Dolnego Śląska.

W ciągu trzech dni rywalizacji Olga zakwalifikowała się jeszcze do finału B na 50m stylem grzbietowym oraz 100m stylem dowolnym, w których zajęła odpowiednio 18 i 13 miejsce.

Nasze delfinistki również mogą zaliczyć MP do udanych. Roksana Prądzyńska zrobiła wartościowy wynik na 100m stylem motylkowym – 01:12,36, który dał jej 36 miejsce i jest obecnie 6 wynikiem na Dolnym Śląsku w 15-latkach. Morderczym wyścigiem dla zawodniczki był dystans 200m stylem motylkowym, który zaowocował 29 miejscem. Do obiecujących czasów można zaliczyć 33,26 na 50m stylem motylkowym Kamili Ślązak, który uplasował zawodniczkę na 56 pozycji w Polsce oraz 13 w województwie.

Podopieczne trenera Pawła Mielnika swoją ciężką pracą i determinacją udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych, a nawiązanie rywalizacji z najlepszymi jest kwestią zaangażowania. Wyniki okupione był 5 miesięcznymi przygotowaniami, podczas których na pływalni dziewczęta spędzały ok.20 godzin tygodniowo. Ważnym elementem przygotowań był trening motoryczny na lądzie odbywający się w każdą sobotę na małej salce –pozwolił on naszym pływaczkom podnieść  na wyższy poziom swoje przygotowanie siłowe. Najstarsi zawodnicy Patomswim muszą nadrabiać niezbędną, wymaganą objętość treningową, gdyż nie mamy systemu szkolnego jaki istnieje w innych ośrodkach pływania w Polsce. Wymagania jakie stawia rywalizacja w pływaniu zmusza do zabezpieczania treningów na godzinę 6.30 rano oraz w godzinach popołudniowych, co znacznie wypełnia czas i wymaga wiele samodyscypliny, o którą nie jest łatwo szczególnie w wieku gimnazjalnym. Tym bardziej zawodnicy poświęcający często połowę swojego młodego życia zasługują na szacunek i uznanie. Dzięki zrozumieniu potrzeb i wsparciu osób zarządzających Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnym, w szczególności Pani dyrektor Ireny Komarnickiej oraz kierownikowi obiektów sportowych Pani Ewelinie Ziółkowskiej możliwe było realizowanie przygotowań do najważniejszych zawodów na pływackiej mapie Polski.

Przed nami kolejne zmagania w tej fascynującej dyscyplinie sportu, w której wymiar sportowy jest równorzędny z wychowawczym i zdrowotnym.

Dziękujemy rodzicom i wszystkim trzymającym kciuki z rozwój pływania w naszej gminie.

Wyniki: http://www.swimrankings.net/index.php?page=meetDetail&meetId=586193&clubId=86512