joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

UKS PATOMSWIM WSPÓLNIE Z CZOŁÓWKĄ ŚWIATOWEGO PŁYWANIA

W dniu 4 października br. na basenie Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu odbył się charytatywny event pływacki na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej pn. „Mistrzowie płyną dla Nepalu”.

Swoją obecnością zaszczycili nas najlepsi polscy pływacy światowego formatu: Agata Korc (wielokrotna rekordzistka Polski), Paweł Korzeniowski (wicemistrz świata), Radosław Kawęcki (aktualny mistrz świata) i Rafał Kusto (mistrz Polski), którzy pływająco włączyli się do inicjatywy wsparcia akcji.

Najliczniejszą grupą byli zawodnicy bogatyńskiego klubu pływackiego, którzy wspólnie z rodzicami przeżywali rywalizację or az możliwość wspólnej sztafety pod dowództwem Mistrzów.
Ciekawą konkurencją zawodów była sztafeta „rodzic + dziecko”, w której do pokonania było 25 metrów stylem dowolnym. Dodatkowo wszyscy zawodnicy mogli uczestniczyć w treningu prowadzonym przez jednego z najbardziej utytułowanych Polskich delfinistów Pawłem  Korzeniowskim. Ten, kto miał więcej szczęścia mógł się znaleźć na torze z aktualnym mistrzem świat na 200 metrów stylem grzbietowym Radosławem Kawęckim lub najlepszą polską sprinterką Agatą Korc.

Jednym z punktów programu były emocjonujące licytacje, z których całość pieniędzy została przekazana na pomoc w odbudowie szkoły w Nepalu. Nasz klub pokazał się z hojnej strony
i wylicytował koszulkę kadry narodowej z podpisami Mistrzów.
Na zakończenie każdy z uczestników mógł poczęstować się przygotowanym ciastem.
Serdeczne podziękowania za zaproszenie dla organizatorów: Gimnazjum i Liceum Cogito w Zgorzelcu oraz UKS Energetyk Zgorzelec.

Więcej zdjęć w GALERII