joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

JUNIORZY Z UKS PATOMSWIM BOGATYNIA NA GŁÓWNYCH MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW

W dniach 26-30.05.2016 roku najstarsza reprezentacja klubu UKS Patomswim Bogatynia wzięła udział w najważniejszej imprezie seniorskiej w naszym kraju, będącej zarazem ostatnim momentem do wypełnienia minimum na Olimpiadę w Brazylii.

Impreza zgromadziła blisko 700 zawodników na której padło aż 6 rekordów Polski.

Minima olimpijskie wywalczyło

 

Wychowankowie bogatyńskiego klubu pływackiego w osobach: Olga Szczotka, Kamila Ślązak, Roksana Prądzyńska i Piotr Zalewski podjęli rywalizację sportową z najlepszymi pływakami z czołówki światowej. Czterodniowe  ściganie na nowoczesnej Flowting Arenie (basen 50-metrowy) w Szczecinie było transmitowane publicznie w TVP Sport, co dodatkowo dodało prestiżu imprezie. Podopieczne trenera Pawła Mielnika znacząco poprawiły „życiówki”, a Olga Szczotka weszła do finału B na dystansie dla siebie nowym tj. 200m stylem dowolnym uzyskując 13 miejsce w kraju i 3 miejsce w roczniku z czasem 2:07,28 (poprawa o ok. 10 sekund!).

Na uwagę zasługują również wyniki naszych delfinistek. Roksana Prądzyńska poprawiła swój najlepszy wynik na 200m stylem motylkowym ok. 20 sekund i z czasem 2:53,87 zajęła 36 miejsce i 11 w roczniku. Kamila Ślązak z czasem 30,13 stylem motylkowym również uplasowała się na 36 pozycji zostawiając za sobą 64 rywalki. Rok młodszy od dziewcząt Piotr Zalewski zanotował znaczną poprawę czasów na basenie 50-metrowym uzyskując wynik 59,23 na 100 m oraz 27,12 na 50 m stylem dowolnym.

Prócz wyżej wymienionych wyników zawodnicy startowali również w innych konkurencja w których odnotowali progres. Wszystkie wyniki na : https://www.swimrankings.net/index.php?page=meetDetail&meetId=595182&clubId=86512

Oldze naprawdę niewiele zabrakło do kwalifikacji na Mistrzostwa Europy Juniorów. Liczne obozy zaowocowały poprawą wydolności, niestety kosztem szybkości. Na dystansie 200 m stylem dowolnym, który jest dla zawodniczki czymś nowym zabrakło ok. 1 sekundy aby pojechać na MEJ.

Niestety od 10 maja br. klub UKS PATOMSWIM boryka się z brakiem pływalni, która jest wyłączona na czas remontu. Najstarsi zawodnicy obecnie dojeżdżają i trenują w Zgorzelcu, aby przygotować się do rocznikowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 14-17 lipca br. Brak własnego basenu jest dużym utrudnieniem, ale perspektywa pracy na nowo wyremontowanym obiekcie pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i każe cierpliwie przetrwać ten trudny czas.

Więcej zdjęć w GALERII