joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

PŁYWACKI PIKNIK INTEGRACYJNY

W miniony weekend, tj. 26 listopada 2016 r., na pływalni CSR w Zgorzelcu odbyły się zawody pływackie zorganizowane przez zaprzyjaźnione kluby UKS Patomswim Bogatynia oraz UKS Energetyk Zgorzelec.

Impreza skierowana była głównie do najmłodszych i uczestniczyło w niej 80 zawodników z rodzimych klubów i szkółek. Wydarzenie współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Programu Klub”. Pomimo braku pływalni już ponad pół roku najmłodsi zawodnicy z Bogatyni nie zapomnieli jak się pływa i pokazali się z bardzo dobrej strony. Nie rywalizacja jednak, a dobra zabawa była głównym celem imprezy- i to zdaniem obserwatorów udało się świetnie! Niezapomnianym momentem dla najmłodszych były skoki do wody z 3-metrowej skoczni. Pokonanie lęku przed wysokością dla 6-cio letniego dziecka to bowiem nie lada wyzwanie. Najmłodsi czerpali wiele radości również z przejścia po „chodniku nawodnym”, na którym poczucie równowagi okazało się niezwykle istotne.
Na zakończenie najstarsi zawodnicy wspólnie z trenerami i ratownikami zagrali mecz w waterpolo- akurat w tym wypadku rywalizacja okazała się sprawą bardzo istotną
J.
Wszyscy biorący udział w zawodach otrzymali dyplomy, a w rocznikach starszych medale. Nie zawiedli rodzice którzy z entuzjazmem wspierali swoje pociechy dając upust emocjom.
Klub PSTOMSWIM dzięki przyznanemu dofinansowaniu zakupił wiele sprzętu treningowego. Sprzęt w postaci koszy nawodnych czy „chodnika pływającego” posłużył do zabawy i stanie się ciekawą atrakcją na kolejne lata.
Składamy wielkie podziękowania wszystkim wolontariuszom współodpowiedzialnym za organizację i przygotowanie Pikniku. Szczególnie dziękujemy Panu Piotrowi Gruszczyńskiemu – Prezesowi CSR za możliwość „awaryjnego” zorganizowania imprezy w jego obiekcie oraz możliwość codziennych treningów najstarszej grupy zawodników. Dziękujemy również OSIR w Bogatyni za przygotowanie pamiątkowych dyplomów i medali.

Z niecierpliwością oczekujemy otwarcia remontowanej pływalni w Bogatyni, na którą już dziś zapraszamy wszystkich pływaków ze Zgorzelca.

Więcej zdjęć w GALERII

oraz na Facebook'u PATOMSWIM