joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

Rekreacja

Relacja z wycieczki ,,Jesień na Łużycach ‘’- 26 października 2019

Dnia 26 października grupa BOG-TUR wybrała się na wycieczkę swoimi samochodami  do Lubania na Rajd Pieszy  ,, Jesień na Łużycach’’ z cyklu imprez ,, Turystyka Łączy Pokolenia ‘’. Grupa zdecydowała się na trasę 15 km  , którą  rozpoczęliśmy  z Batowic Lubańskich , do której musieliśmy dojechać pociągiem . Każdy z uczestników otrzymał znaczek pamiątkowy oraz kartę startową . Trasa wiodła przez  pola , lasy oraz wioski Platerówkę , Siekierczyn i Wesołówkę . Zaskoczyła nas duża ilość uczestników z Polski jak również z zagranicy. Pogoda była słoneczna typowa,, Złota Polska Jesień ‘’ co sprzyjało  przyjemnie wędrować ,a niektórym uczestnikom nawet  udało się  nazbierać grzybów idąc tylko wytyczonym szlakiem . 

Więcej…

Relacja z wycieczki do Jonsdorfu (Niemcy)

Sekcji turystyczna Bog –Tur  dnia 1 września wybrała się  swoimi samochodami na wycieczkę do Jonsdorf  . Grupa 21 osób z Bogatyni oraz 9 osób z P T S M Bolesławiec , która   dojechała swoimi samochodami do Zittau , gdzie czekała na naszą grupę . Wspólnie razem pojechaliśmy najpierw na górkę , która zalicza się do Sudeckiego Włóczykija Breiterberg, na której jest wieża widokowa - wstęp 1 euro . Z góry wieży widokowe jmożna było zobaczyć piękne rozpościerające się widoki na pasma górskie . Po krótkim spacerku zdecydowaliśmy się pojechać do  kurortu Jonsdorf .Zwiedziliśmy Kurort Jonsdorf, Felsenstadt – Skalne Miasteczko i Nonnenfesen – Skały Zakonnic.

Więcej…

Relacja z wycieczki do Viśniovej (Czechy)

Dnia 24-08-2019 o godzinie 14:00, 23  członków  „BOG-TUR „ wybrało się na  pieszą wycieczkę do  sąsiedzkiej   wioski Viśniovej w Czechach na wieczorne przedstawienie „ gdzie diabeł nie może tam kobietę wyśle”, wystawiane w plenerze na „Pogańskich Kamieniach”.

Droga przebiegała przez zalew,  las, po kopalniane zwałowisko ( hałdy)  i miejscowość Wigancice Żytawskie . Wioska Wigancice Żytawskie nigdy nie została wykreślona z ewidencji administracyjnej ,wioska zaczyna  ożywiać ponownie. W wiosce można zakupić ziemię  na , której będzie można się budować .Gotowe projekty domów łużyckich posiada Pani Elżbietą Lech -Gothard ,która służy pomocą  jak i ogromną wiedzą na temat tych przepięknych Łużyckich domów , sama kiedyś  przed laty  translokowała „Dom Kołodzieja”  z Wigancic  Żytawskich do Zgorzelca.   

Więcej…

Relacja z wycieczki 10-08-2019 z cyklu ,,Nahoru na horu ‘’

Grupa 19 osób z  BOG-TUR  10 sierpnia 2019 wybrała się na wycieczkę z cyklu ,,Nahoru na horu ‘ .Trasa  rozpoczęła się od miejscowości Horni Mísečeki  gdzie była rejestracja uczestników , każdy  turysta po wpłaceniu 50 koron wpisowego otrzymał plecak z małym poczęstunkiem i mógł ruszyć w  trasę . Nasza grupa  wyróżniała się  z pośród innych turystów  swoimi strojami co zauważyła regionalna telewizja  i zarejestrowała za pomocą swoich nośników nasze poczynania na  starcie jak również towarzyszyła nam przez większość trasy , robiąc zdjęcia i relacjonowała przejścia  turystów  na trasie. Pogoda na początku była jeszcze znośna  im dalej się wspinaliśmy  to nachodziła  mgła , która pozbawiła nas pięknych widoków  .

Więcej…

BIKE & POWER DAY Eska Summer City ! Zapraszamy!

Więcej…