joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

Na obozie pływacko-narciarskim w Szklarskiej Porębie

W dniach od 13 do 20 stycznia b.r. zawodnicy klubu UKS Patomswim Bogatynia przebywali na obozie pływacko-narciarskim w Szklarskiej Porębie, zorganizowanym w Interferie Sport Hotel Bornit. W obozie wzięło udział 13 osób w wieku 10-12 lat.

Celem obozu oprócz przygotowania zawodników pod względem wydolnościowym, była poprawa techniki pływania oraz nauka jazdy na nartach. Promocja zdrowego trybu życia, przezwyciężanie własnych słabości oraz podnoszenie poczucia własnej wartości to ogólne założenia jakie przyświecały organizacji zimowego wypoczynku.

Tygodniowy pobyt na obozie obejmował treningi na pływalni, zajęcia z własnym oporem ciała oraz naukę jazdy na nartach biegowych i zjazdowych. Obozowicze poza codziennymi treningami korzystali z wypoczynku w saunie oraz relaksowali się grając w bilarda i inne gry zręcznościowe. W najbardziej wietrzny dzień wszyscy wybrali się na wodospad Kamieńczyk i przysłowiowe „jabłuszka” co było doskonałym aktywnym odpoczynkiem od reżimu treningowego. Na zakończenie obozu odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku- w zimowym, śnieżnym klimacie.

Podopieczni w trakcie obozu przepłynęli blisko 29km i przejechali na nartach biegowych 22km.
Na wysokości zadania stanęła hotelowa kuchnia, która serwowała wyśmienite posiłki
w elastycznych godzinach, co ze względu na dużą intensywność obozu było niezmiernie istotne.

Swoją obecnością zaszczycił nas jeleniogórski Sanepid – kontrolę przeszliśmy pozytywnie.

Uroczyste podsumowanie obozu zakończone zostało wręczeniem dyplomów i medali. Ponadto dla każdego uczestnika przygotowano płytkę ze zdjęciami upamiętniającymi aktywnie spędzone chwile. Kadrę niesamowicie cieszy fakt, iż wszyscy obozowicze zgodnie potwierdzili chęć uczestnictwa w podobnym wyjeździe w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że następnym razem pogoda również dopisze, a zgrupowanie będzie można zrobić dla większej ilości dzieci.

Serdeczne podziękowania dla Pani Marty Tofil za pomoc w opiece nad grupą i zdjęcia oraz dla Pani Anny Bieżuńskiej za przygotowanie dokumentacji obozowej.