joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

Ferie Zimowe 2019

Od 04 do 08.02.2019r. trwały Ferie Zimowe 2019 zorganizowana dla dzieci przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w  godz. od 10.00 do 14.00. Uczestniczyły w nich dzieci z siedmiu Szkół Podstawowych na terenie miasta i gminy Bogatynia: SP nr 1,SP nr 3,SP nr 4,SP nr 5,

SP Opolno Zdrój, SP Porajów oraz SP Działoszyn. Łączna ilość uczestników to 300 osób.

Nad bezpieczeństwem i organizacją zajęć czuwała kadra wykwalifikowanych opiekunów, którzy prowadzili  różnorodne zajęcia, w tym: zajęcia rekreacyjno – sportowe,  które miały na celu rozwijać u młodych ludzi zainteresowania sportowe, doskonalić u nich samodyscyplinę i uczyć przestrzegania zasad  fair play.  Opiekunowie starali się, by zajęcia były interesujące dla wszystkich uczestników i tych młodszych i starszych.

 

Codzienne  zabawy integracyjne oraz sportowe pozwalały dzieciom czerpać radość z aktywności fizycznej,  uczyły także współdziałania w grupie. Do tego każde z dzieci miało możliwość rozwijania kreatywności, twórczego myślenia, pomysłowości i wyobraźni.

Poprzez udział w różnorodnych zabawach integracyjnych, tanecznych dzieci budowały pozytywny obraz samego siebie, zdobywały  i kształciły swoje umiejętności.Uczestnicy akcji zima brali udział w zajęciach z zakresu profilaktyki uzależnień, zostali zapoznani z kluczowymi elementami tego zagadnienia, ich prace plastyczne odzwierciedlały wiadomości i informacje, które w tym zakresie posiadają.

Zabawy rekreacyjne na basenie  nie tylko oswajały dzieci z wodą,  popularyzowały aktywny wypoczynek,  ale i bardzo uatrakcyjniały zajęcia, kształtując tym samym umiejętność kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Dzieci były szczęśliwe i zadowolone. Dodatkową atrakcją była kręgielnia, gdzie doskonaliły umiejętności gry w kręgle. Poza tym chętne dzieci wykonały prace plastyczne ”Bezpieczne ferie zimowe”.

Zakończeniem tygodnia i jednocześnie całej Akcji Zima była wspólna zabawa wszystkich uczestników podczas balu karnawałowego, który odbył się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr3 w Bogatyni, uczestniczyły w nim dzieci ze wszystkich szkół naszej gminy. Zabawy integracyjne prowadzone przez animatorów były dużą atrakcją i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Poza tym uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

Dodatkową atrakcją było wyjście do kina BOK, gdzie uczestnicy akcji zima obejrzeli film pt.” Kapitan Morten i królowa pająków” .

Dzieci obiecały chętnie wspominać wspólnie spędzone chwile. Zawiązały się

nowe przyjaźnie, cudowne relacje, a pytania o zajęcia w przyszłym roku upewniły wychowawców, że takie momenty są dla dzieci bardzo ważne. Zajęcia okazały się naprawdę  atrakcyjne.