joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

BOG - TUR witał WIOSNĘ

W piękną słoneczną sobotę  23 marca br. wybraliśmy się na pieszą wycieczkę pod hasłem "Powitanie Wiosny z BOG - TUR".
O godzinie 10:00 pod bogatyńskim liceum zebrała się 43 - osobowa grupa  członków naszego klubu z licznym gronem dzieci. Z przepięknymi marzankami  ruszyliśmy w kierunku Markocic, a następnie dalej do Hermanic na plac zabaw, gdzie zrobiliśmy sobie krótki postój. Dzieci świetnie się bawiły, a dorośli odpoczywali w ciepłych promieniach słońca.

Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę i szybko dotarliśmy na ogródek działkowy "Jarzębinka" .Po rozpaleniu ogniska i upieczeniu kiełbasek rozpoczęły się konkursy: przeciąganie liny, szukanie jajeczek, rzut piłką do celu i biegu w workach.
W konkursach brały udział nie tylko dzieci, ale dorośli również.
Następnie odbyło się wspólne śpiewnie przy ognisku. Wszyscy świetnie się bawili.Później dzieci ustawiły marzanki do oceny. Jury wyraziło zdanie, że wszystkie są piękne. Zrobione były ze słomy, siana i bibuły. Wykonanie ich wymagało sporej pracy,dlatego wszystkie otrzymały najwyższe wyróżnienie. Żeby tradycji stało się zadość wszystkie ekologiczne marzanki spłonęły w ognisku. I tym sposobem pożegnaliśmy zimę,a przywitaliśmy wiosnę.  Wszystkie dzieci otrzymały piękne upominki ufundowane przez naszą koleżankę Basię Otrociuk.
Serdecznie dziękuję sympatycznym dzieciakom za gromadny udział w wycieczce i za pracę poświęconą oryginalnym marzanom. Wszystkim współtowarzyszom wycieczki zaś za to, że stworzyli ciepłą i serdeczną atmosferę. Bardzo serdecznie dziękuję Basi Otrociuk i Fredziowi Wysocie za duży wkład w przygotowaniu cyklicznej imprezy jaką jest "Powitanie wiosny"
Relacja Zdzisława Kluczyk
Zdjęcia Barbara Otrociuk i Mirosław Kowalski