joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 


Designed by Joomla! Slider

Bieg Uliczny „Bogatyńska Dycha”

Za nami pierwsza edycja Biegu Ulicznego „Bogatyńska Dycha” organizowanego przez Miasto i Gminę Bogatynia wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Bogatynia im. Polskich Noblistów.

W słoneczną niedzielę 8 września 2019 roku w Bogatyni zebrali się miłośnicy biegania zarówno z naszej gminy jak i z innych miast.

O godzinie 11:00 rywalizowały ze sobą dzieci w „Rodzinnym Biegu Krasnala” na dystansie 500 metrów. Na starcie zjawiło się blisko 80 dzieci w różnym wieku. W tej kategorii każdy z uczestników był zwycięzcą, otrzymał medal oraz słodką niespodziankę na mecie. Dla wielu był to pierwszy w życiu start w zawodach sportowych.

Więcej…

Relacja z wycieczki do Jonsdorfu (Niemcy)

Sekcji turystyczna Bog –Tur  dnia 1 września wybrała się  swoimi samochodami na wycieczkę do Jonsdorf  . Grupa 21 osób z Bogatyni oraz 9 osób z P T S M Bolesławiec , która   dojechała swoimi samochodami do Zittau , gdzie czekała na naszą grupę . Wspólnie razem pojechaliśmy najpierw na górkę , która zalicza się do Sudeckiego Włóczykija Breiterberg, na której jest wieża widokowa - wstęp 1 euro . Z góry wieży widokowe jmożna było zobaczyć piękne rozpościerające się widoki na pasma górskie . Po krótkim spacerku zdecydowaliśmy się pojechać do  kurortu Jonsdorf .Zwiedziliśmy Kurort Jonsdorf, Felsenstadt – Skalne Miasteczko i Nonnenfesen – Skały Zakonnic.

Więcej…

V ROWEROWY RAJD „ŚLADAMI PRZESZŁOŚCI”, start 14-09-2019, zapraszamy!

Więcej…

Relacja z wycieczki do Viśniovej (Czechy)

Dnia 24-08-2019 o godzinie 14:00, 23  członków  „BOG-TUR „ wybrało się na  pieszą wycieczkę do  sąsiedzkiej   wioski Viśniovej w Czechach na wieczorne przedstawienie „ gdzie diabeł nie może tam kobietę wyśle”, wystawiane w plenerze na „Pogańskich Kamieniach”.

Droga przebiegała przez zalew,  las, po kopalniane zwałowisko ( hałdy)  i miejscowość Wigancice Żytawskie . Wioska Wigancice Żytawskie nigdy nie została wykreślona z ewidencji administracyjnej ,wioska zaczyna  ożywiać ponownie. W wiosce można zakupić ziemię  na , której będzie można się budować .Gotowe projekty domów łużyckich posiada Pani Elżbietą Lech -Gothard ,która służy pomocą  jak i ogromną wiedzą na temat tych przepięknych Łużyckich domów , sama kiedyś  przed laty  translokowała „Dom Kołodzieja”  z Wigancic  Żytawskich do Zgorzelca.   

Więcej…