joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 


Designed by Joomla! Slider

Wycieczka w Góry Wałbrzyskie

W dniu 14 listopada sekcja BOG-TUR odbyła wycieczkę do Wałbrzycha do muzeum górnictwa pod nazwą „ Stara Kopalnia”.
Na wycieczkę wybrało się 38 osób. Poranek był bardzo słoneczny ale dość chłodny, do Wałbrzycha dotarliśmy na godzinę 10:00 gdzie czekał na nas Przewodnik, z którym zwiedziliśmy teren byłej kopalni.
Pierwsza informacja na temat wydobycia węgla na terenie Wałbrzycha pochodzi z 1561 roku. Górnictwo rozwijało się tu przez pięćset lat, czasy jego największego rozwoju przypadają na wiek XIX i XX. Po dokonaniu likwidacji kopalń, pod koniec XX wieku pozostały w tym regionie czynne urządzenia górnicze, które można było zwiedzać. Powstało w ten sposób w 2000 roku Muzeum Przemysłu i Techniki, które zostało przekształcone w roku 2008 w Park Wielokulturowy Stara Kopalnia a w 2014 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Jednymi z ciekawszych elementów tego obiektu są wieże wyciągowe szybu Julia z 1893 i szybu Sobótka z 1902  oraz łańcuszkowa łaźnia górnicza z 1915  a także budynek kotłowni z 1882 .

Więcej…

Liga Kręgli

Więcej…

XXII MEDALE NA MIEDZYNARODOWYCH ZAWODACH PŁYWACKICH W GÖRLITZ

W dniu 07.11.2015 roku, u naszych zachodnich sąsiadów odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie z udziałem 16 klubów z Niemiec oraz Polski. Na nowoczesnej pływalni w Görlitz naszą reprezentację stanowili zawodnicy z roczników 2007-2000, którzy swoje wytrenowanie sprawdzali na odcinkach 100-metrowych. Dla najmłodszych było to ciężkie wyzwanie, gdyż na tak długich odcinkach ścigali się pierwszy raz. Na koniec całego dnia sobotniej rywalizacji reprezentanci Bogatyni do domu wracali z tarczą o czym świadczą nowe rekordy życiowe, rekordy klubu oraz 22 medale dające pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej klubów. Na podium stawali: Olga Szczotka – 8 medali, Kamila Ślązak – 5 medali, Karolina Polak – 3 medale, Piotr Zalewski – 2 medale, Roksana Prądzyńska – 1 medal, Krystian Rogulski – 1 medal, Igor Remian – 1 medal, Krystian Wajer – 1 medal.

Więcej…

OSTATNI TURNEIJ ORLIKÓW

W poprzedni weekend (08.11) na stadionie w Zawidowie, odbył się ostatni jesienny turniej Orlików/ Junior E (rocznik 2005-06) w ramach rozgrywek OZPN Jelenia Góra, którego organizatorem był Piast Zawidów.

W turnieju wystąpiło 7 zespołów – 2 drużyny gospodarzy, FA Bogatynia, Granica Bogatynia, Nysa Zgorzelec, LTS Leśna, Łużyce Lubań, które rozegrały turniej systemem każdy. Zgodnie z wytycznymi nie prowadzono klasyfikacji punktowej, co jest bardzo dobrym pomysłem biorąc po uwagę wiek tych młodych zawodników. W tym wieku powinna liczyć się tylko dobra zabawa i czerpanie radości z gry. Drużyna Football Academy Bogatynia zaliczyła występ na remis.  W 6 rozegranych spotkaniach zawodnicy FA odnieśli 2 zwycięstwa, 2 remisy i ponieśli 2 porażki. Na zakończenie turnieju 2 zawodniczki FA Bogatynia otrzymały statuetki dla najlepszych zawodniczek turnieju. Były to Marcelina Szymaniak i Natalia Skiba. Gratulujemy dziewczynom i liczymy na pełną mobilizację męskiej części drużyny. Każdy mecz trwał 10 minut a dzięki sprawnej organizacji działaczy i trenerów Piasta Zawidów cały turniej przebiegł bardzo szybko i sprawnie. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały puchar i dyplom a w trakcie turnieju napój i wafelki.

Więcej…