joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 


Designed by Joomla! Slider

6 miejsce w Mistrzostwach Polski u-10 Football Academy Bogatynia

Reprezentacja FA Bogatynia (rocznik 2005-06)  zajęła 6 miejsce w finałach Mistrzostwach Polski Football Academy rozegranych w dniach 20-21 czerwca w Opolu.

Po przebrnięciu eliminacji, w których uczestniczyło ok. 40 drużyn, reprezentanci Bogatyni odnieśli swój największy sukces w całej historii istnienia szkółki. Jest to duże osiągnięcie młodych piłkarzy i ich trenerów – Macieja Kameduły i Adriana Pawelczyka.

Więcej…

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

20 czerwca 2015r. na stadionie sportowym w Bogatyni przy ul. Białogórskiej 160 przedszkolaków z 8 przedszkoli miasta i gminy Bogatynia wzięło udział w VIII Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Najmłodsi sportowcy naszej gminy w wieku od 4 do 6 lat wystartowali w 3 konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 40 metrów, rzut piłeczką, skok w dal. W przerwach między konkurencjami dzieci bawiły się na zamkach dmuchanych przy konkurencjach rekreacyjnych oraz przy stanowiskach zorganizowanych przez Football Academy.

Miejsca uzyskane przez każde przedszkole miały wymiar jedynie symboliczny, bowiem wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami olimpiady, każdy przedszkolak otrzymał złoty medal, dyplom i nagrodę w postaci pamiątkowej koszulki, a przedszkola wspaniałe puchary i nagrody rzeczowe.

Więcej…

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W BOGATYNI ZWYCIĘZCĄ II TURNIEJU FINAŁOWEGO OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU „EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”

356 zawodników z 71 drużyn, reprezentujących 62 szkoły z całej Polski grało  na Stadionie Narodowym w Warszawie w Finałowym Turnieju Ogólnopolskiego Projektu "Edukacja przez szachy w szkole".

Zawody były podsumowaniem tegorocznej edycji projektu realizowanego przez Polski Związek Szachowy, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i samorządów lokalnych. W trzech salach centrum konferencyjnego stadionu uczniowie klas I-III szkół podstawowych rozegrali sześć rund systemem szwajcarskim. Ich rywalizację obserwował m.in. prezydent Europejskiej Federacji Szachowej Gruzin Zurab Azmaiparaszwili, który podczas otwarcia zawodów podkreślił edukacyjny aspekt królewskiej gry, a także docenił szczególną rolę nauczycieli i rodziców w powodzeniu projektu.

Więcej…

Wiktoria Olszewska trzecia!

Jak co roku ekipa bogatyńskich szachistów zmierzyła się z najlepszymi szachistami z Dolnego Śląska i województwa lubuskiego w Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików w szachach. Zawody odbyły się w dniach 12 – 14 czerwca w Szczytnej. W Mistrzostwach uczestniczyło 52 najlepszych zawodników obu województw. Zawody te są jedynym turniejem gdzie dzieci w wieku 8 – 10 lat mogą zdobywać punkty Polskiej Federacji Sportu.

Więcej…