joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 


Designed by Joomla! Slider

Relacja z Międzynarodowego Rajdu „Łużyckie Wędrówki 2016”.

Członkowie „Bog-Tur” już po raz 7 wzięli udział w XVI Międzynarodowym Rajdzie „Łużyckie Wędrówki 2015”, „3dni-3kraje-3wędrówki”, współorganizowanym przez PTSM Lubań oraz Nově Město p. Smrkem z Czech i Olbersdorf z Niemiec. Wyjazd wczesnym rankiem 22-04-2016 w kilka samochodów do Lubania, grupy piechurów i rowerzystów oraz dwóch twardzieli na rowerach, Waldka i Janusza (którzy, łącznie przejechali ponad 150 km). Po opłaceniu startowego (14 zł), piesi poszli na 15 km trasę spod MOSR, następnie: przez park „ Na Kamiennej Górze”, pomnik przyrody „Ciosy Bazaltowe”, poligon wojskowy, stadninę koni, kładkę na rzece Kwisa na posiłek do hotelu „Eureka” w Jałowcu i do MOSR, gdzie komandor rajdu p. Henryk Sławiński wręczył okolicznościowe dyplomy.

Więcej…

Relacja z wycieczki rowerowej w do „Okolicznych zamków i pałaców”.

Sekcja Turystki Rekreacyjnej „Bog-Tur”, zorganizowała w dniu 16-04-2016, wycieczkę rowerową do pałacu w Radomierzycach w ramach przyjętego planu  do „Okolicznych zamków i pałaców”. Wyjazd tradycyjnie spod U M i G o godzinie 10:00,( prawie 20 osobowej grupy w tym kilka pań) w pogodnej sobocie. Głównym celem naszej wycieczki jest pałac w Radomierzycach, zbudowany w latach 1710 – 1732 na zlecenie Joachima Zygmunta von Ziegler-Klipphausena. Pałac barokowy, trzy-kondygnacyjny, zbudowany na planie litery C, został otoczony fosą.

Więcej…

konkurs plastyczny „JA JAKO SPORTOWIEC”

Z początkiem roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni ogłosił konkurs plastyczny „JA JAKO SPORTOWIEC” do 10 marca br. Napłynęły 743 prace z całej Polski, które ocenione zostały w trzech kategoriach: kl. I-III; kl. IV-VI; gimnazja+starsi. 5-cio osobowy skład sędziowski zwracał szczególną uwagę na estetykę danej pracy, formę wykonania, rodzaj wykonania, walory sportowe, a także ogólne wrażenie. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Więcej…

Międzynarodowy Festiwal Sportu Bogatynia 2016

Międzynarodowy Festiwal Sportu Bogatynia 2016 przeszedł do historii. W sobotę 2 kwietnia sportowcy niemal w każdym wieku rywalizowali w konkurencjach zarówno drużynowych jak
i indywidulanych.

Festiwal rozpoczął się o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni. Po oficjalnych przemówieniach zaproszeni goście oraz publiczność odsłuchali hymnów Polski, Czech i Niemiec zagranych przez Zakładową Orkiestrę Dętą Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Start Festiwalu uświetnił dodatkowo występ Mażoretek.

Więcej…