Z dniem 18 maja 2020 roku, zniesione zostają kolejne ograniczenia

Z dniem 18 maja 2020 roku, zniesione zostają kolejne ograniczenia związane z korzystaniem, z otwartych obiektów sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni:

- Na boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów);
- Na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).
- W przypadku korzystania z infrastruktury o charakterze otwartym będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa:
- Zachowanie dystansu społecznego.
- Obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy).
- Ograniczona liczba osób.
- Weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt).
- Brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).
- Dezynfekcja urządzeń́ (we własnym zakresie) po każdym użyciu i każdej grupie,
- Obowiązkowa dezynfekcja rąk (we własnym zakresie) dla wchodzących i opuszczających obiekt,
- Korzystanie z osobistego sprzętu treningowego.
- Zarządzenie dotyczy następujących obiektów:
- Kompleks sportowy OSiR przy ul. Białogórskiej 28 w Bogatyni.
- „Orlik 2012” Zatonie ul. Ogrodowa 2.
- „Orlik 2012” Działoszyn 33.
- Skatepark i siłownia napowietrzna przy ul. Sportowej 8
- Zarządzenie wchodzi w życie z mocą obowiązującą od 18.05.2020 roku do odwołania.

IMG 3342 Copy03.03.2020r w Szkole Podstawowej w Porajowie Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Mistrzostwa Miasta i Gminy w Mini Siatkówce „czwórki” (rok urodzenia 2007 i młodsi) w kategoriach dziewcząt i chłopców. Rozgrywki toczyły się w formule „każdy z każdym”. W końcowej klasyfikacji w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się szkoła SP3 z Bogatyni, drugie miejsce zajęły zawodniczy ze szkoły z Porajowa a trzecie miejsce na podium przypadło szkole SP1 z Bogatyni.

IMG 3565 Copy 10.03.2020r w Szkole Podstawowej w Porajowie Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Mistrzostwa Miasta i Gminy w Mini Siatkówce „trójki” (rok urodzenia 2008 i młodsi) w kategoriach dziewcząt i chłopców. Rozgrywki toczyły się w formule „każdy z każdym”. W końcowej klasyfikacji w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się szkoła SP1 z Bogatyni, drugie miejsce zajęły zawodniczki ze szkoły SP3 z Bogatyni, trzecie miejsce na podium przypadło szkole SP z Porajowa. Tuż za podium turniej zakończyła SP z Opolna Zdroju.

10 bieg gwny

W niedzielę, 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na bogatyńskim „Zalewie” odbyła się VIII edycja ogólnopolskiego biegu „ Tropem Wilczym”.
Po oficjalnym otwarciu imprezy, odczytaniu listu od Prezydenta RP, oraz po wspólnym odśpiewaniu hymnu, wszyscy zgromadzeni zaproszeni zostali do udziału w biegu przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Wojeciecha Błasiaka oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Adama Ignatowicza.
Zgromadzonych zostało około 150 biegaczy.
Bieg organizowany był na trzech dystansach.

pilakrzyki 2W piątek 6 marca w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyły się rozgrywki popularnych piłkarzyków. Do turnieju przystąpiło 13 drużyn, które po raz kolejny miały możliwość powalczyć o Puchar Bogatyni w Futbolu Stołowym. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Jak w każdym turnieju tak i tym byliśmy świadkami wysokiego poziomu uczestników, dzięki temu mieliśmy dużo dramaturgii, zwrotów akcji no i przede wszystkim dobrej zabawy. Tradycją staje się, że na zwycięzcę całych rozgrywek trzeba czekać do samego końca, i tak też było i tym razem.

127 lutego 2020r w SP3 w Bogatyni Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Mistrzostwa Miasta i Gminy w Mini Piłce Nożnej klas VII-VIII (rok urodzenia 2005 i 2006). Rozgrywki toczyły się w formule „każdy z każdym”. W końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się gracze z SP 3 Bogatynia. Drugie miejsce zajęli zawodnicy SP 4 Bogatynia a trzecie SP w Działoszynie.