10 bieg gwny

W niedzielę, 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na bogatyńskim „Zalewie” odbyła się VIII edycja ogólnopolskiego biegu „ Tropem Wilczym”.
Po oficjalnym otwarciu imprezy, odczytaniu listu od Prezydenta RP, oraz po wspólnym odśpiewaniu hymnu, wszyscy zgromadzeni zaproszeni zostali do udziału w biegu przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Wojeciecha Błasiaka oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Adama Ignatowicza.
Zgromadzonych zostało około 150 biegaczy.
Bieg organizowany był na trzech dystansach.

Pierwsi do rywalizacji sportowej stanęli najmłodsi sportowcy, którzy po pokonaniu 500 m trasy, na mecie otrzymali pamiątkowy medal oraz drobny poczęstunek. W tym czasie do rywalizacji szykowali się dorośli, którzy mieli do wyboru dwa dystanse: 1963m – który ma wymiar symboliczny i nawiązuje do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, a także dystans dwa razy dłuższy – 3926m. Oba biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem, a zawodnicy poza rywalizacją sportową, pamiętali również o patriotycznych emblematach: koszulkach i flagach, które towarzyszyły im podczas biegu.
Bogatynia jako jedna z wielu miast z całej Polski sprawiła, że Bieg Tropem Wilczym stał się wielkim świętem, honorującym i upamiętniającym żołnierzy wyklętych.


Zwycięzcami bogatyńskiego biegu zostali:
Wśród Pań:
Miejsce I - Ewelina Krawiec
Miejsce II - Ewa Kamińska
Miejsce III - Edyta Cichosz


Wśród Panów
Miejsce I - Daniel Firlet
Miejsce II - Tomasz Olejnik
Miejsce III - Sebastian Krawiec

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.
Na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, kawa i herbata.
Każdy startujący otrzymał także dyplom uczestnictwa, podpisany w artystyczny sposób, przez mistrza kaligrafii, Pana Adama Kusiaka.
Podziękowania za pomoc dla Straży Miejskiej i OSP z Bogatyni.
DZIĘKUJEMY ZA PRZYBYCIE I DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU!