1W sobotę 12.09.2020 r. na stadionie przy ul. Białogórskiej w Bogatyni odbył się po raz pierwszy Bogatyński Bieg Australijski.
Pomysłodawcami całej zabawy była sekcja biegowa „Izery Bogatynia”, która przy pomocy Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowała nietypowe zawody sportowe. Do startu w biegu głównym zgłosiły się 33 osoby. Formuła biegu polegała na pokonaniu przez uczestników wspólnie honorowych trzech okrążeń. Po czwartym okrążeniu, co 400 m odpadała ostatnia osoba i tak aż do wyłonienia finałowej trójki, która w walce o podium miała do pokonania dodatkowe 1200 m.

Warto podkreślić fakt, że smaku całej rywalizacji dodawał zakaz dublowania ostatniego uczestnika, więc najszybsi biegacze musieli uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń. Wśród Panów w tych niesprzyjających do biegania warunkach Grzegorz Maciorowski (Zawidów) zachował najwiecej sił i wbiegł na metę jako pierwszy przed Danielem Firletem (Bogatynia) i Sebastianem Krawcem (Zgorzelec).
Wśród Pań o kolejności na podium decydował moment odpadnięcia ze wspólnej rywalizacji. I tym oto sposobem Ewelina Krawiec (Zgorzelec) odpadając jako ostatnia mogła cieszyć się ze zwycięstwa, drugie miejsce przypadło Małgorzacie Peremickiej (Bogatynia) a trzecie Tosi Czerniak (Bogatynia).
Dużym sukcesem dla organizatorów okazał się bieg dla dzieci na dystansie 400 m. Jedno okrążenie pokonało aż 46 małych sportowców. W tym biegu mieliśmy samych zwycięzców.
Każdy uczestnik obu biegów dostał pamiątkowy medal na mecie, ręcznie wypisany certyfikat przez Pana Adama Kusiaka, a także drobny poczęstunek w postaci słodkości i owoców. Najlepsi biegacze i biegaczki w biegu głównym otrzymali pamiątkowe puchary oraz vouchery ufundowane przez firmę POLAR. Duże podziękowania kierujemy do Pana Bartosza Kamińskiego,Marka Młodzińskiego oraz do Pani Anny Chorab za piękną fotorelację, Panu Krzysztofowi Suszczyńskiemu, że czuwał nad bezpieczeństwem naszych uczestników oraz wszystkim tym, którzy byli, pomogli nam w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia. Dziękujemy za dobrą zabawę i przyjazną atmosferę.