W sobotę 5 grudnia Ośrodek Sportu i Rekreacji wespół z WardaGym Siłownia & Fitness zorganizował pierwszą tegoroczną edycję Otwartych Mistrzostw Bogatyni w Wyciskaniu Sztangi Leżąc "150 Power MAX".
Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy nastał czas długo wyczekiwanej rywalizacji. Wyniki najlepszych w swoich kategoriach przedstawiają się następująco:
Kategoria - SZTANGA 25 kg - kobiety
Ada Bachniak - 59 powtórzeń
Barbara Bachniak - 56 powtórzeń
Sabina Kot - 26 powtórzeń
Kategoria - SZTANGA 50 kg - mężczyźni
Kamil Kozłowski - 64 powtórzenia
Michał Mendziuk - 57 powtórzeń
Radosław Legeżyński - 56 powtórzeń
Kategoria - SZTANGA 100 kg - mężczyźni
Ariel Janik - 23 powtórzenia
Piotr Fajfrowski - 23 powtórzenia
Bartłomiej Rogoziński - 22 powtórzenia
W tej kategorii o zwycięstwie miała zadecydować dogrywka, niestety Piotr Fajfrowski musiał zrezygnować z powodu kontuzji. Wszyscy zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim startującym za świetną, przyjazną i sportową atmosferę, ekipie sędziowskiej za solidną pracę a obsłudze medycznej za to, że czuwała nad bezpieczeństwem zawodników. Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Radosława Słodkiewicza, który na specjalne zaproszenie WardaGym Siłownia & Fitness uczestniczył w zawodach wygłaszając specjalną pogawędkę odnoszącą się do metod treningowych, stosowania diet i różnych form ćwiczeń.

W sobotę 12 grudnia odbył się wielki rewanż Otwartych Mistrzostw Bogatyni w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „150 Power Max”. Drugą edycję tegorocznej imprezy Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował razem z siłownią Aga Fitness Świat Aga.Tak jak w edycji poprzedniej (05.12.20) tak i tej, uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach.
Wyniki najlepszych przedstawiają się następująco:
Sztanga 25 kg - Kobiety
1.Ada Bachniak - 67 powtórzeń
2.Barbara Bachniak - 65 powtórzeń
3.Sabina Kot - 28 powtórzeń
Sztanga 50 kg - Mężczyźni
1.Ariel Janik - 71 powtórzeń
2.Maciej Migdał - 70 powtórzeń
3.Radosław Legeżyński - 62 powtórzenia
Sztanga 100 kg - Mężczyźni
1.Bartosz Kowalski - 36 powtórzeń
2.Marek Beck - 25 powtórzeń
3.Paweł Wasilewski - 25 powtórzeń
O drugie miejsce musiały zostać rozegrane aż dwie dogrywki ponieważ panowie w pierwszym i drugim podejściu zrobili tyle samo powtórzeń ( po 25 ) w trzecim lepszy okazał się Marek Beck plasując się na drugim miejscu.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim startującym za wspaniałe widowisko, przyjazną atmosferę oraz sportowy doping, ekipie sędziowskiej za solidną pracę, a obsłudze medycznej za to, że czuwała nad bezpieczeństwem zawodników. Wszystkim jeszcze raz bardzo Dziękujemy.