W niedzielę, 15 sierpnia, na bogatyńskim „Zalewie” odbyła się IX edycja ogólnopolskiego biegu „ Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Po oficjalnym otwarciu imprezy, odczytaniu listu od Prezydenta RP, oraz po wspólnym odśpiewaniu hymnu, wszyscy zgromadzeni zaproszeni zostali do udziału w biegu przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Wojciecha Dobrołowicza oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Adama Ignatowicza.

Zgromadzonych zostało około 140 biegaczy, w tym 43 dzieci.

Bieg organizowany był na trzech dystansach.20210815 131319

Pierwsi do rywalizacji sportowej stanęli najmłodsi sportowcy, którzy po pokonaniu 400 m trasy na mecie otrzymali pamiątkowy medal oraz drobny poczęstunek. W tym czasie do rywalizacji przygotowywali się dorośli, którzy mieli do wyboru dwa dystanse: 1963m – który ma wymiar symboliczny i nawiązuje do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, a także dystans dwa razy dłuższy – 3926m. Oba biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem a zawodnicy poza rywalizacją sportową pamiętali również o patriotycznych emblematach: koszulkach i flagach, które towarzyszyły im podczas biegu.

Bogatynia jako jedna z wielu miast z całej Polski sprawiła, że Bieg Tropem Wilczym stał się wielkim świętem, honorującym i upamiętniającym Żołnierzy Niezłomnych-Wyklętych.

Najlepszymi biegaczami zostali:

Wśród Pań:

Miejsce I – Joanna Adamska

Miejsce II - Edyta Cichosz

Miejsce III – Małgorzata Peremicka

Wśród Panów

Miejsce I – Sebastian Gołębiewski

Miejsce II – Piotr Wyroba

Miejsce III – Jakub Choja

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, kawa, herbata i ciasto.

Cały bieg organizowany był w ramach projektu Region Trójziemi, Sport bez granic, Sport bez barier - współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Podziękowania za pomoc kierujemy do: bogatyńskich motocyklistów, opiekunów medycznym IZA-MED, Straży Miejskiej i funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej.

DZIĘKUJEMY ZA PRZYBYCIE I DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU!