Dnia 16 października 2021 roku na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 5 w Trzcińcu odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Zawody rozegrano na czterech stołach z atestem ITTF w trzech kategoriach: singiel Pań Amator, singiel Panów Open, singiel Panów Amator. Łącznie zagrało 21 osób w 57 meczach systemem „każdy z każdym” w grupach poszczególnych kategorii. Na koniec rozegrano fazę pucharową półfinały i finały.

Klasyfikacja końcowa: Open Panów – 1. miejsce Tomasz Batóg, kolejno 2. Krzysztof Filar, 3. Dariusz Olechnik, 4. Seweryn Najman. Amator Pań – 1. miejsce Ewelina Olechnik, kolejno 2. Grażyna Naumowicz, 3. Joanna Kaczałko. Amator Panów – 1. miejsce Paweł Kęsy, kolejno 2. Piotr Iwanowski, 3. Roland Furmaniak, 4. Robert Wójcik.

Turniej obfitował w wspaniałe, zacięte mecze pełne zwrotów akcji i niesamowitych zagrań.  To był czas na sprawdzenie swoich możliwości w czysto sportowej rywalizacji w duchu zasady fair play oraz pogłębienie znajomości i integrację. Warto podkreślić, że zawodnicy i zawodniczki wzajemnie sędziowali wszystkie potyczki.  Nad turniejem sprawowali pieczę Pan Wiesław Paszkiewicz oraz Pan Tomasz Gawryluk, główni sędziowie.

W uroczystym zakończeniu Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Wojciech Dobrołowicz wręczył puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnicy turnieju mieli zapewnioną usługę medyczną Iza-Med, zimne i ciepłe napoje oraz poczęstunek. Zawodniczkom, zawodnikom oraz kibicom dziękujemy za tak liczny udział w zawodach i życzymy dalszych sukcesów.