Za nami trzecia edycja Biegu Ulicznego „Bogatyńska Dycha”. W słoneczną niedzielę 4 września 2022 roku w Bogatyni zebrali się miłośnicy biegania zarówno z naszej gminy jak i z innych miast. O godzinie 9:30 rywalizowały ze sobą dzieci w „Rodzinnym Biegu Krasnala” na dystansie około 500 metrów. Na starcie zjawiła się ponad setka dzieciaków w różnym wieku. W tej kategorii każdy z uczestników był zwycięzcą i każdy otrzymał pamiątkowy medal. Dla wielu był to pierwszy start w sportowych zawodach. Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczął się bieg dla dorosłych. Frekwencja dopisała, liczba uczestników była podobna do liczby startujących wcześniej dzieci. Do wyboru były dwa dystanse 5 km oraz 10 km oraz szereg kategorii wiekowych, kategoria Monar, kategorie dla mieszkańców Bogatyni, Niepełnosprawni, Nordic Walking…
W najbardziej prestiżowej kategorii OPEN 10 km zwyciężył Grzegorz Maciorowski (34:53), wyprzedzając Michała Mirka (36:17) oraz Janusza Wojnarowicza (36,41) natomiast wśród kobiet najszybsza była Elżbieta Kowalewska (39:47) przed Janą Jarosovą (44:03) oraz Edytą Cichosz (45,47).
Pełne wyniki, także z poszczególnych podkategorii dostępne są na stronie firmy zajmującej się pomiarem czasu: https://wyniki.datasport.pl/results3682/
Na powyższej stronie widnieją statystyki, klasyfikacje z podziałem na wszystkie kategorie a także zdjęcia uczestników. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do analizy.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali uhonorowani pucharami, nagrodami rzeczowymi i wyróżnieniami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale specjalnie zaprojektowane na ten bieg.
Gratulujemy wspaniałego startu w tegorocznej edycji biegu z jednoczesnym zaproszeniem na czwartą odsłonę „Bogatyńskiej Dychy”, która odbędzie się już za rok.