W sobotę 03.12.2022 r.  w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni, odbyły się Mikołajki Na Sportowo Dla Osób Niepełnosprawnych, których organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. W zajęciach sportowych uczestniczyły osoby niepełnosprawne z : DPS „Jędrek” w Opolnie Zdroju, Pracowni Integracyjnej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury „Bez Barier”, TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, a także na zaproszenie odwiedzili nas uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu i przyjaciele z Czech – Základní škola a Mateřská škola, Hrádek nad Nisou - Loučná, příspěvková organizace.

     Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Z-ce Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Aleksandrę Ratajczak wraz z Dyrektorem OSiR Adamem Ignatowiczem, odbyły się pokazy Age Kan Karate Bogatynia oraz piłkarzy z MKS Granica Bogatynia, po których uczestnicy rozpoczęli zabawę z Animatorką Gabarką na przygotowanych specjalnie dla nich stacjach. Dużą atrakcją okazała się być Foto Budka, w której wszyscy z radością robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Racuszki, słodki poczęstunek oraz popcorn to tylko kilka z atrakcji, które umiliły nam czas w tym wyjątkowym dniu. Gościem specjalnym imprezy był złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich Piotr Kosewicz.

       W trakcie trwania imprezy niespodziewanie pojawił się Święty Mikołaj wraz z Górnikami z PGE GiEK Górnictwo i Energetyka Konwencjolanla S.A. wspólnie obdarowując wszystkich prezentami i medalami.

      Dziękujemy Marcinowi Woronieckiemu za oprawę muzyczną imprezy oraz pomoc w jej prowadzeniu, Szkole Podstawowej nr 3 za udostępnienie i przygotowanie sali, Panu Frankowi Romaniakowi za relacje fotograficzną.