20 maja 2023r. na stadionie sportowym w Bogatyni przy ul. Białogórskiej 160 przedszkolaków z 8 przedszkoli Miasta i Gminy Bogatynia wzięło udział w XIV Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Najmłodsi sportowcy naszej gminy w wieku od 4 do 7 lat wystartowali w 3 konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 40 metrów, rzut piłeczką, skok w dal. W przerywnikach pomiędzy konkurencjami lekkoatletycznymi czekały na nich stanowiska takie jak: Granica Bogatynia, Hodowcy Gołębi Pocztowych, przeciąganie liny, stacja z atrakcją strażacką OSP Bogatynia oraz posiłek w postaci hot dogów.

             Miejsca uzyskane przez każde przedszkole miały wymiar jedynie symboliczny, bowiem wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami olimpiady, każdy przedszkolak otrzymał złoty medal, dyplom i nagrodę w postaci słodyczy, a przedszkola wspaniałe nagrody rzeczowe w postaci rowerków biegowych oraz kasków.

Otwarcie olimpiady było bardzo uroczyste, spod Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia wybiegła specjalnie przygotowana na tą okazję sztafeta lekkoatletów z klubu MKS Szerszeń, MKS Granica Bogatynia, sekcji ,,Izery Bogatynia’’ oraz rodziców ochotników, niosąca ogień olimpijski. Sztafetę przywitali nasi wspaniali młodzi sportowcy, rodzice, opiekunowie oraz dyrektorzy przedszkoli.

Po tej doniosłej chwili Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz w asyście Dyrektora OSiR Adama Ignatowicza uroczyście otworzyli olimpiadę zapalając znicz olimpijski i życząc sportowcom wspaniałych wyników, a przede wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Jak zawsze nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali wykwalifikowani sędziowie, a nad bezpieczeństwem dzieci kadra pedagogów i zespół ratownictwa medycznego. Wszystkie przedszkolaki bardzo dzielnie się spisały rewelacyjnie radząc sobie z wszystkimi przygotowanymi konkurencjami, na pewno wielu z nich wyrośnie w przyszłości na wspaniałych sportowców i będą przynosić chlubę swoim szkołom i naszej gminie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszego sponsora PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz dla wszystkich którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia: OSP Bogatynia, MKS Granicy Bogatynia, Łukaszowi Dziedzina-Hodowcy Gołębi Pocztowych za przygotowanie dodatkowych atrakcji, klubom sportowym za poprowadzenie sztafety oraz Straży Miejskiej za jej zabezpieczenie.

Dziękujemy dyrektorom oraz opiekunom przedszkoli za pomoc i zaangażowanie, a wszystkim najmłodszym sportowcom za wspaniałą rywalizację, gratulujemy wyników i życzymy wielu sukcesów sportowych w przyszłości.

Pełna dokumentacja zdjęciowa dostępna do pobrania przez najbliższy rok pod adresem:

https://drive.google.com/drive/folders/1d_DOXiCsL8uAXQgLhNZPzycZor9m71ne?usp=sharing