Wakacje niestety dobiegają końca, a razem z nimi Dyżur Wakacyjny z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Wszystkie przedszkolaki z terenu Miasta i Gminy Bogatynia miały możliwość skorzystać z czekających na nich atrakcji na stadionie przy ul. Sportowej 8a.
W mieciącu lipcu mieliśmy przyjemność gościć na naszym obiekcie Przedszkole Publiczne nr 7, Oddział Przedszkolny w Opolnie Zdrój, PP5 i PP3, natomiast w sierpniu dyżur pełniło Przedszkole nr 6, PP4 i Oddział Szkolno-Przedszkolny w Porajowie.
W ramach promowania zdrowia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu Animatorka Gabarka dla każdego z przedszkoli przeprowadziła zajęcia ruchowe rytmicznych ćwiczeń do muzyki, zabawy w rozpoznawanie kolorów oraz przeciąganie liny. Dzieci chętnie brały udział w rozgrzewce, a przede wszystkim świetnie przy tym się bawiły. Następnym punktem imprezy były zamki dmuchane, na których każdy uczestnik bez ograniczeń mógł się ,,wyszaleć’’. Dodatkową atrakcją były stanowiska takie jak: malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, wata cukrowa oraz bufet, na którym czekały wafelki i napoje. Piękna aura pogodowa sprzyjała również wodnym zabawom z ekipą OSP Bogatynia za co serdecznie dziękujemy. Na zakończenie każdej z imprez mieliśmy okazję gościć MARSHALLA z Psiego Patrolu – czyli to co dzieci kochają najbardziej. Zajęcia odbywały się w czasie pracy przedszkoli.
Mamy nadzieję, że najmłodsza grupa odbiorców w naszej gminie, do której był skierowany ten projekt jest zadowolona i miło będzie wspominać czas spędzony w przedszkolu w wakacje.
Bo w końcu…
,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.'' (Janusz Korczak)
… a przedszkole to najpiękniejszy czas.