15 czerwca 2024r. na stadionie sportowym w Bogatyni przy ul. Białogórskiej 160 przedszkolaków z 8 przedszkoli Miasta i Gminy Bogatynia wzięło udział w XV Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Najmłodsi sportowcy naszej gminy w wieku od 4 do 7 lat wystartowali w 3 konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 40 metrów, rzut piłeczką, skok w dal. W przerywnikach pomiędzy konkurencjami lekkoatletycznymi czekały na nich stanowiska takie jak: Fotobudka, Granica Bogatynia, Hodowcy Gołębi Pocztowych, przeciąganie liny, stacja z atrakcją strażacką OSP Bogatynia oraz posiłek w postaci hot dogów.

             Miejsca uzyskane przez każde przedszkole miały wymiar jedynie symboliczny, bowiem wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami olimpiady, każdy przedszkolak otrzymał złoty medal, dyplom i nagrodę w postaci słodyczy, a przedszkola wspaniałe nagrody rzeczowe w postaci zabawek do piasku.

Otwarcie olimpiady było bardzo uroczyste, spod Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia wybiegła specjalnie przygotowana na tą okazję sztafeta Sekcji ,,Izery Bogatynia’’ i MKS „Granicy” Bogatynia, niosąca ogień olimpijski. Sztafetę przywitali nasi wspaniali młodzi sportowcy, rodzice, opiekunowie oraz dyrektorzy przedszkoli.

Po tej doniosłej chwili Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz w asyście Dyrektora OSiR Adama Ignatowicza uroczyście otworzyli olimpiadę zapalając znicz olimpijski i życząc sportowcom wspaniałych wyników, a przede wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Jak zawsze nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali wykwalifikowani sędziowie, a nad bezpieczeństwem dzieci kadra pedagogów i zespół ratownictwa medycznego. Wszystkie przedszkolaki bardzo dzielnie się spisały rewelacyjnie radząc sobie z wszystkimi przygotowanymi konkurencjami, na pewno wielu z nich wyrośnie w przyszłości na wspaniałych sportowców i będą przynosić chlubę swoim szkołom i naszej gminie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszego sponsora PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz dla wszystkich którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia: OSP Bogatynia, MKS Granicy Bogatynia, Łukaszowi Dziedzina - Hodowcy Gołębi Pocztowych za przygotowanie dodatkowych atrakcji, ,,Izery Bogatynia’’ za poprowadzenie sztafety oraz Policji i Straży Miejskiej za jej zabezpieczenie.

Dziękujemy dyrektorom oraz opiekunom przedszkoli za pomoc i zaangażowanie, a wszystkim najmłodszym sportowcom za wspaniałą rywalizację, gratulujemy wyników i życzymy wielu sukcesów sportowych w przyszłości.

Pełna dokumentacja zdjęciowa dostępna do pobrania przez najbliższy rok pod adresem:

https://drive.google.com/drive/folders/199g78M3lJOpsqGkTakmG1kgWbFnIXZwd